Filtrowanie wody w domu. Czy Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss jest dla mnie?

Innowacyjne rozwiązanie do filtrowania wody, którego dotąd brakowało na polskim rynku. – Tymi słowami opisywany jest Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 przez testujących go recenzentów. Stały dostęp do krystalicznie czystej i nasyconej minerałami wody bez konieczności oczekiwania na przefiltrowanie, zerowy odrzut na etapie filtrowania, kompaktowa budowa wymagająca minimalnej ilości miejsca, rzadka wymiana filtrów, a do tego banalnie prosty montaż, który nie powinien zająć więcej niż 5 minut. – to jedne z najczęściej punktowanych zalet. Pomijając kwestie ekologiczne filtrowanie wody w domu niesie ze sobą wymierne korzyści, na które wskazują użytkownicy Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss WFF021. Wielu z nich na stałe odeszło od kupowania wody butelkowanej dopiero po odkryciu tego urządzenia. Ci, którym szczególnie bliska jest ekonomika codziennego życia, wyliczyli, że przez niespełna rok już zaoszczędzili blisko 3000 zł. Na co przeznaczyli byście “luźne” 3000 zł?

Dlaczego picie wody, jest tak ważne?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest picie wody. Wiemy, że uczestniczy ona w transportowaniu składników odżywczych z pożywienia do narządów i komórek ciała, pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii, a przy jej niedoborach w naszym organizmie żadne procesy metaboliczne nie mogą zachodzić w prawidłowy sposób. Mało tego – Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej. Utrata około 1-2 proc. wody w organizmie powoduje m.in. zmęczenie, natomiast już 10 proc. – może zagrozić naszemu życiu. Pomimo, że w XXI wieku większość gospodarstw domowych ma dostęp do wody pitnej, w dalszym ciągu mamy obawy o jej jakość. W efekcie sięgamy po wodę butelkowaną generując tysiące kilogramów plastikowych odpadów miesięcznie. 

Aż 1500 plastikowych butelek rocznie 

Tyle plastiku zużywa średnio 4-osobowa rodzina w Polsce. Aż 40 kg plastikowych butelek zużywa rocznie jedna osoba. Niestety tylko 5-10% wyprodukowanego na świecie plastiku podlega recyclingowi – 400-500 lat trwa jego rozkład. Decydując się na filtrowanie wody w domu znacznie ograniczasz produkcję plastikowych śmieci, poprawiasz swój codzienny komfort i oszczędzasz pieniądze.

Czy warto pić “kranówkę”?

Odpowiedź jest jednoznaczna – tak! Jest to ekologiczne, ekonomiczne i praktyczne. Rezygnując z wody butelkowanej, nie tylko dbamy o środowisko, ale również oszczędzamy pieniądze i podnosimy swój codzienny komfort. Inicjatywa „Piję wodę z kranu” zrodziła się z pytania o to, dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, wciąż kupujemy ogromne ilości wody butelkowanej, produkując tony plastikowych śmieci. Tymczasem kranówka przechodzi szereg restrykcyjnych testów, po których trafia do sieci miejskiej. Stamtąd przebywa kilka kilometrów rur miejskich oraz tych przynależnych do budynku mieszkalnego. Finalnie to właśnie od ich stanu zależy jakość wody.

Czy warto filtrować wodę z kranu?

I tak i nie. Woda z kranu musi spełniać ściśle określone normy, by być zdatną do spożycia. Jeśli nie mamy wątpliwości, co jakości instalacji doprowadzających wodę do naszych mieszkań, inwestowanie w systemy filtracji nie ma większego sensu. Szczególnie, że większość z nich wraz z bakteriami usuwa cenne dla zdrowia składniki mineralne. Jeśli natomiast stan instalacji pozostawia sporo do życzenia, warto rozważyć zainwestowanie w jedno z dostępnych rozwiązań do filtrowania wody.

Na co zwrócić uwagę decydując się na filtrowanie wody?

Większość uzdatniaczy wody domowej wraz z zanieczyszczeniami eliminuje cenne dla naszego organizmu składniki mineralne. Decydując się na jedno z dostępnych rozwiązań, w trosce o zdrowie domowników, warto postawić na takie, które z jednej strony wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i drobnoustrojów, z drugiej zaś uzupełnia wodę o związki mineralne. Jest to niezwykle ważne dla wszystkich – nie tylko dla osób aktywnych fizycznie.

Co wyróżnia Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss?

Ideą przyświecającą wprowadzeniu do sprzedaży Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 była chęć zapewnienia komfortu stałego dostępu do najwyższej jakości, zawsze świeżej wody, bez konieczności kupowania wody butelkowanej i wdrażania skomplikowanych instalacji o wysokich kosztach eksploatacji. Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 zapewnia stały dostęp do krystalicznie czystej wody filtrując ją na bieżąco – bez utraty ani jednej kropli i konieczności oczekiwania na przefiltrowanie. Urządzenie występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: biało-srebrnym i czarnym i stanowi niezastąpiony element wyposażenia kuchni. Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 pobiera wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej, a następnie poddaje ją procesowi 5-stopniowej filtracji zgrupowanej w trzech niezależnych, wymiennych wkładach.

Zaoszczędziłem 3000 zł rezygnując z wody butelkowanej
Z racji na częste treningi staram się codziennie pić co najmniej 3 litry wody dziennie. Zagubiłem się pośród niezliczonych ilości plastiku, które przez lata zużywała moja rodzina. Używając Domowego Systemu Wody 4Swiss WFF021 przez niespełna rok zaoszczędziłem już prawie 3000 zł. Dodatkowo sprzęt idealnie wkomponowuje się w moją kuchnię i pozostałe urządzenia 4Swiss, z których korzystam na co dzień 🙂 
Jakub Kozłowski

 

Ile kosztuje filtrowanie wody przy użyciu Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss?

1 litr przefiltrowanej wody przy użyciu Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss kosztuje 7 groszy. Dla porównania 1,5 wody mineralnej to koszt około 2 złotych. Korzystając z Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss zyskujesz stały dostęp do krystalicznie czystej i zawsze świeżej wody o jakości mineralnej oraz możesz zaoszczędzić nawet około 3000 zł rocznie… Na co przeznaczylibyście tę kwotę?

Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss – czy warto kupić?

Jako zwolennicy przemyślanych zakupów osoby zainteresowane zakupem Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss, czy innych podobnych urządzeń, zachęcamy do zadania sobie pytanie, czy takie urządzenie w Waszych domach jest faktycznie potrzebne. Jeśli stan instalacji doprowadzających wodę do Waszych mieszkań z całą pewnością nie budzi zastrzeżeń, inwestycja w dodatkowe urządzenia do filtrowania wody nie ma większego sensu. W powyższej sytuacji, jeśli odczuwamy taką potrzebę i jest to aspekt na tyle ważny, że powstrzymuje Was przed rezygnacją z butelkowanej wody mineralnej, można rozważyć kwestie mineralizacji tej z kranu. I tutaj Domowy System Filtrowania Wody przyniesie wymierne korzyści i spełni swoją funkcję.

Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss znalazł się rankingu TOP 10 najprzydatniejszych gadżetów Redaktorów Technostrefa, którzy w ubiegłym roku recenzowali produkt.

Sprawdźcie dlaczego 🙂

Czytaj również:

Filtr do wody 4Swiss – czy warto kupić? Test

Filtrowanie wody w domu – dlaczego warto?

Czy naprawdę potrzebuję Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss? 

Odpowiedzi TAK lub NIE przy poniższych stwierdzeniach, powinny pomóc w podjęciu optymalnej decyzji.

 1. Mam dość nieprzewidzianych kursów do sklepu i dźwigania ciężkich zgrzewek mineralnej
 2. Zależy mi na filtrowaniu wody, ale nie chcę tracić cennych dla zdrowia składników mineralnych.
 3. Chcę pić więcej wody na co dzień – wiem, że piję jej za mało. Opróżniona butelka mineralnej i perspektywa kursu do sklepu przy tak małej ilości czasu, którym dysponuje, to moje standardowe wymówki i usprawiedliwienie
 4. Chcę aby moje dziecko piło więcej wody
 5. Zależy mi na tym, aby zmniejszyć ilość plastikowych śmieci, które co roku produkuje moja rodzina
 6. Mam dość oczekiwania na przefiltrowanie wody w dzbanku filtrującym
 7. Zależy mi na rozwiązaniu ekonomicznym w perspektywie czasu
 8. Nie chcę często zmieniać filtrów
 9. Zależy mi na prostym montażu urządzenia
 10. Nie mam miejsca i funduszy na duże podblatowe systemy filtracji 

Jak działa Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021?

Ten bezzbiornikowy system filtracji gwarantuje dostęp do bieżącej, idealnie czystej i świeżej wody.

 1. Wkład filtrujący Sediment usuwa mikrocząsteczki do 5㎛ takie jak rdza, ziemia, piasek, pył i utlenione zanieczyszczenia. 
 2. Wkład filtrujący Natural Plus jest 3-stopniowym systemem filtracji: 
  1. mikrosiatka usuwa zanieczyszczenia
  2. węgiel aktywny działa antybakteryjnie
  3. ceramiczne kuleczki wzbogacają wodę w morskie minerały (Ca, Mg, K, Fe, Mn, Ti, P, Si)
 3. Wkład filtrujący Nano Positive usuwa metale ciężkie, chlor i lotne związki organiczne (VOC), a także 99.99% wirusów i bakterii (E.coli, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa)

Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 posiada 4 intuicyjne tryby dozowania wody 

Dozowanie szklanki wody

po dotknięciu przycisku „szklanka”, a następnie przycisku głównego urządzenie dozuje szklankę wody.

Dozowanie dzbanka wody

po dotknięciu przycisku „dzbanek”, a następnie przycisku głównego urządzenie dozuje dzbanek wody.

Tryb Start/Stop

woda zaczyna być nalewana po krótkim dotknięciu przycisku głównego. Po ponownym dotknięciu przycisku nalewanie ustępuje.

Tryb Manualny

woda nalewana jest tak długo, jak długo przytrzymywany jest przycisk.

Czy montaż Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss jest trudny?

O zaletach Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 nie trzeba nikogo przekonywać. Komfort dostępu do zawsze świeżej, krystalicznie czystej i odpowiednio nasyconej minerałami wody skutkuje znaczącą oszczędnością pieniędzy i ograniczeniem produkcji plastikowych śmieci. Klienci zainteresowani zakupem naszego urządzenia, mają niekiedy jednak jedną wątpliwość: czy poradzą sobie z montażem. Drodzy Państwo, to zadanie bardzo proste. Zamiast rozpisywać się, jak bardzo, nagraliśmy dla Was wideo:

Czy wiesz, że?

Zastanawialiście się kiedyś, ile dziennie “zjadacie” …plastiku? Naukowcy już to wiedzą. Problem nie kończy się na samym plastiku – razem z nim przyjmujemy o wiele więcej szkodliwych związków. Każdego roku do mórz i oceanów trafiają ogromne ilości plastiku. 1 500 plastikowych butelek zużywa średnio 4-osobowa rodzina, a 40 kg zaledwie jedna osoba… Statystyki nie wyglądają dobrze. Tylko 5-10% wyprodukowanego na świecie plastiku podlega recyclingowi. Jego rozkład trwa 400-500 lat… Jak to się przekłada na nasze zdrowie i środowisko?

Być może dla wielu osób, ta informacja będzie zaskakująca, ale plastik trafia do naszych organizmów w formie… jedzenia. Po tym gdy zużyte plastikowe butelki trafią do morza, ulegają erozji na skutek działania słonej wody, słońca, prądów morskich oraz fal. Z biegiem czasu następuje ich rozkład i przybierają formę drobnych kuleczek o chropowatej powierzchni zwanych “mikroplastikiem”. Do tych maleńkich kuleczek przywierają cząstki chemicznych zanieczyszczeń pochodzące z przemysłu lub upraw rolniczych. Mikroplastik, którego formę przybierają szczątki zużywanych przez nas plastikowych butelek i toreb miesza się z planktonem i razem z przybranymi zanieczyszczeniami trafia do układu pokarmowego ryb. Osadza się w tkankach tłuszczowych, by ostatecznie wylądować w naszym układzie pokarmowym, przyczyniając się do raka, chorób autoimmunologicznych, problemów poznawczych czy też niepłodności. Niezależne badania przeprowadzone przez Orbmedia w 2017 r. wykazały, że pojedyncze, mikroskopijne włókna plastiku znajdowały się w 83% przebadanych próbek wody z kranu na całym świecie. 

Ilość zużywanego plastiku możemy ograniczyć poprzez rezygnację z wody butelkowanej i plastikowych opakowań.

Pamiętajmy, że liczy się każda mała zmiana. 

Sprawdźcie, jak nasze urządzenie wypadło w teście Anny Nowak-Ibisz i dajcie znak, czy takie rozwiązanie sprawdzi się również u Was Oglądajcie: https://www.tvnstyle.pl/…/pani-gadzet-extra-innowacyjny…

Kontakt

Śmiało napisz do nas wiadomość a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe

  0

  Start typing and press Enter to search