Frytkownica beztłuszczowa – sposób na zdrowe i smaczne posiłki

Frytkownica beztłuszczowa, to rozwiązanie idealne dla osób chcących zdrowiej się odżywiać. Dzięki urządzeniom typu “Air Fryer” możemy znacznie ograniczyć zawartość tłuszczu bez utraty walorów smakowych potraw.

Frytkownica beztłuszczowa – jak działa?

Lubicie frytki? Co byście powiedzieli, gdyby można było delektować się ich doskonałym smakiem bez wyrzutów sumienia? Nowoczesna technologia zastosowana we frytkownicach beztłuszczowych pozwala na przygotowanie wyśmienitych posiłków minimalizując potrzebę użycia tłuszczu – co najważniejsze: bez utraty walorów smakowych.

Frytkownica beztłuszczowa – opinie 

Według opinii użytkowników frytki z frytkownicy beztłuszczowej są pysznie chrupkie na zewnątrz i delikatne w środku. Frytkownica beztłuszczowa cyrkuluje ultra gorące i silnie sprzężone powietrze, eliminując potrzebę użycia oleju. To właśnie dlatego zamiennie stosowaną nazwą  tego urządzenia jest frytkownica powietrzna. Rezultatem tego rodzaju obróbki termicznej są potrawy pysznie chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. Posiłki przygotowane przy użyciu tej technologii są zdrowe i niskokaloryczne.

Funkcje frytkownicy beztłuszczowej – nie tylko zdrowsze frytki

Popularność zdrowego odżywiania oraz liczne zalety frytkownic beztłuszczowych powodują, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej urządzeń wykorzystujących technologię opiekania powietrzem. Nic dziwnego – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom urządzeń typu “Air Fryer” nie musimy rezygnować z ulubionych potraw i przekąsek aby zadbać o zdrowie i ograniczyć liczbę spożywanych kalorii. Frytki bez tłuszczu? Nie tylko! Warto zaznaczyć, że wielofunkcyjne frytkownice powietrzne, poza wyśmienitymi, chrupiącymi frytkami pozwalają na przygotowanie również innych potraw, takich jak mięsa, warzywa, owoce morza, ciasta oraz posiadają szereg funkcji dodatkowych, jak np. odgrzewanie, rozmrażanie, czy suszenie.

Czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową?

Tak, jeśli zależy Ci na zdrowszych posiłkach i ograniczeniu ilości tłuszczu niezbędnego do ich przygotowania. Jesteś zapracowany, a co gorsza – łączysz home office z domowym nauczaniem? Z frytkownicą powietrzną ograniczysz czas na gotowanie! Posiłki przygotujesz około 1,5 x szybciej. Kompaktowa budowa urządzeń typu “Air Fryer” sprawia, że to również doskonała alternatywa dla tradycyjnego piekarnika.

Frytkownica beztłuszczowa – jak wybrać?

Najlepsza frytkownica beztłuszczowa, to taka “skrojona” na miarę naszych potrzeb 🙂 Poniżej lista cech, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru.

Moc frytkownicy beztłuszczowej – wysoka moc powoduje, że urządzenie szybciej się nagrzewa, co przekłada się na efektywność pracy i krótszy czas przygotowania potraw. Mając na uwadze powyższe rekomendowana moc frytkownicy, powinna wynosić minimum 1200 W.

Halogen zamiast grzałki mała zmiana – wielki efekt! Zastosowanie halogenu zamiast grzałki maksymalizuje efektywność pracy frytkownicy beztłuszczowej powodując, że błyskawicznie osiąga ono pełną moc grzewczą i optymalny zakres promieniowania cieplnego. Szybkie nagrzewanie przy niższej mocy pobieranej z sieci (około 230 V, 50 Hz) to stabilniejsze warunki pracy, lepsze efekty pieczenia bez ryzyka przypalenia potrawy i niższe rachunki za prąd. Halogen zastosowany we frytkownicy powietrznej 4Swiss dodatkowo posiada osłonę wspomagającą utrzymanie urządzenia w higienicznym stanie.

Pojemność szuflady – pojemność szuflad urządzeń typu Air Fryer zwykle wynosi od 1 do 5,5 litrów. Rozmiar warto dostosować do swoich potrzeb. My sugerujemy ten większy aby w pełni wykorzystać możliwość przygotowywania szerokiego wachlarza wyśmienitych potraw dla całej rodziny.

Funkcje – w zależności od potrzeb, warto wybrać frytkownicę beztłuszczową oferującą dodatkowe funkcje, takie jak rozmrażanie, odgrzewanie, czy suszenie (np. grzybów, owoców, warzyw, wołowiny itp.). 

Okienko kontroli wypieków – niezwykle praktyczne okienko podglądu umożliwiające kontrolę postępów obróbki termicznej bez konieczności otwierania urządzenia i przerywania jego pracy, jednak stosowane w ograniczonej ilości frytkownic dostępnych na polskim rynku. Do tej pory Użytkownicy stawali przed wyborem: Air Fryer z drzwiczkami i okienkiem podglądu vs Air Fryer z wygodną i łatwą do zachowania w czystości szufladą. Po przetestowaniu wielu urządzeń uznaliśmy, że idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie tych dwóch funkcjonalności i oto jest – w pełni przemyślany model frytkownicy powietrznej 4Swiss ABB-021 wyposażony w PERFECT VIEW SYSTEM.

Sygnał dźwiękowy – z jednej strony: bardzo praktyczna funkcja, z drugiej – dla osób wrażliwych na dźwięki może okazać się niezwykle uciążliwa z uwagi na wysoką częstotliwość i poziom hałasu. Przed wyborem urządzenia z zamiarem regularnego użytkowania, (naprawdę) warto zwrócić uwagę na ten drobiazg 😉 

Możliwość mycia elementów urządzenia w zmywarce – czyszczenie i konserwacja frytkownic powietrznych nie stanowią żadnego kłopotu – szczególnie jeśli zdecydujemy się na wariant z szufladą. Jeśli jednak wyjątkowo nie lubimy zmywać, warto zwrócić uwagę, czy szuflada nadaje się do mycia w zmywarce.

Powyższe wnioski przedstawiamy Państwu na podstawie licznych testów urządzeń typu AirFryer. Projektując Frytkownicę Powietrzną 4Swiss ABB-021 dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełnić własne kryteria i zaoferować urządzenie łączące kluczowe komponenty i funkcjonalności przekładające się na najwyższą efektywność pracy urządzenia oraz wygodę użytkowania.

Osoby zainteresowane urządzeniem zapraszamy do obejrzenia testów i recenzji Michała Góreckiego oraz Redaktorów portalu Technostrefa.

Kontakt

Śmiało napisz do nas wiadomość a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe

    0

    Start typing and press Enter to search