Bulletproof Coffee

Autor: 4swiss

Czujesz ciągłe zmęczenie i brak energii? Twoje śniadanie syci tylko na moment i zmusza do podjadania w ciągu dnia? Masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała? Jeśli choć na jedno pytania odpowiedziałeś “tak”, to Bulletproof Coffee może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Z poniższego wpisu dowiesz się czym jest kawa kuloodporna, jakie są jej właściwości dla zdrowia oraz w jaki sposób przygotować ją przy pomocy ekspresu automatycznego 4Swiss Roma A10 Home.

Krótka historia Bulletproof Coffee

Bulletproof Coffee, czyli kawa kuloodporna to napój wymyślony przez amerykańskiego przedsiębiorcę, blogera i biohackera, Davida Asprey’a. Jego pomysł na stworzenie nowego rodzaju kawy powstał w okresie, kiedy borykał się z chronicznym zmęczeniem oraz otyłością. Ograniczenia spożywanych kalorii i codzienne ćwiczenia nie pomagały, a lekarze bezradnie rozkładali ręce, przestrzegając jednocześnie przed ryzykiem udaru lub ataku serca. W 2004 roku, Asprey szukając skutecznego sposobu na poprawę zdrowia wybrał się do Tybetu. Podczas wyczerpującej wędrówki w górach, na wysokości 5500 m. i temperaturze przekraczającej -20℃ zdecydował się odpocząć w miejscowym pensjonacie. Jego właściciel podał mu wtedy filiżankę herbaty z kremowym masłem z mleka jaka. Asprey długo się zastanawiał, dlaczego owa herbata sprawiła, że poczuł się tak dobrze. Wkrótce po tym rozpoczął badania nad mocą składników i ostatecznie zastąpił herbatę kawą, a masło z mleka jaka na zwykłe roślinne lub ghee. To połączenie okazało się lekiem na wszystkie problemy zdrowotne blogera oraz dało początek coraz bardziej popularnej na świecie kawie Bulletproof.

Właściwości kuloodpornej kawy

Wymyślona i opracowana przez Asprey’a Bulletproof Coffee, czyli kawa z dodatkiem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT) poprawia funkcjonowanie mózgu i sprzyja odchudzaniu poprzez wspomaganie procesu trawienia. Do tego jest bardzo sycąca oraz smakuje zaskakująco dobrze – tłuszcz jest nośnikiem smaku. Odpowiednio przygotowana kawa może stanowić zdrowy substytut śniadania, który skutecznie zaspokoi głód, zapewni długotrwały przypływ energii oraz znacznie wspomoże koncentrację podczas całego dnia. Każdy ze składników Bulletproof Coffee ma pozytywne zastosowanie dla zdrowia organizmu człowieka:

  • Zawarta w kawie kofeina zapewnia potężny zastrzyk energii.
  • Łatwo przyswajalne tłuszcze przyczyniają się do uczucia sytości oraz utrzymania prawidłowej masy ciała.

Wbrew powszechnej opinii to właśnie zdrowe tłuszcze są podstawą dietetycznego śniadania, a nie węglowodany w postaci płatków śniadaniowych i różnego rodzaju pieczywa. Pierwsze poprawiają zdolność myślenia oraz zapewniają zrównoważony i długotrwały przypływ energii, podczas gdy te drugie przyczyniają się tylko do przyrostu tkani tłuszczowej. Co więcej, tłuszcze MCT, takie jak olej kokosowy czy masło roślinne pobudzają metabolizm i odciążają wątrobę, co pozwala na lepsze funkcjonowanie organizmu podczas dnia.

Przepis na idealną Bulletproof Coffee z ekspresu Roma A10

Przygotowanie kawy Bulletproof jest bardzo łatwe. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to dobrej jakości składniki. Wykorzystana kawa powinna być parzona z najlepszych ziaren (zalecana jest 100% arabika), najlepiej przy pomocy metod ciśnieniowych. Powinniśmy także sięgnąć po naturalne masło roślinne oraz tłuszcze MCT, które można nabyć w sklepach z suplementami diety. Ostatni składnik można bez problemu zastąpić olejem kokosowym, który doda całości wyjątkowych walorów smakowych.

Składniki:

  • 250ml świeżo przygotowanej czarnej kawy z ekspresu Roma A10
  • 2 łyżki niesolonego naturalnego masła roślinnego
  • 2 łyżki tłuszczu MCT (lub organicznego oleju kokosowego)

Przygotowanie:

Do świeżo zaparzonej czarnej kawy z ekspresu Roma A10 należy dodać masło oraz tłuszcz MCT (lub olej kokosowy), a następnie za pomocą blendera dokładnie wymieszać składniki (dokładne naturalne wymieszanie tłuszczu i kawy bez użycia blendera jest praktycznie niemożliwe!)

Źródło: https://www.bulletproof.com/recipes/bulletproof-diet-recipes/bulletproof-coffee-recipe/

Kontakt

Śmiało napisz do nas wiadomość a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe

    0

    Start typing and press Enter to search